Style wykonywania tatuaży:

1. Tribale - Pierwotnie wykonywane przez ludy plemienne. Są to czarne, wyraziste wzory, często stylizowane motywy roślinne, zwierzęce – wilki, pióra, ptaki, smoki.



2. Kanji - Elementy pisma japońskiego. Każdy z symboli oznacza jedno słowo, w związku z tym można zapisać na skórze indywidualne wartości. Ten typ tatuażu bardzo ciekawie prezentuje się wykonany w technice paint – jak namalowany pędzlem.



3. Japoński - Inaczej irezumi lub horimono. Są to wzory z wielowiekową tradycją, charakteryzujące się wielobarwnością, bogatą symboliką i określonymi wzorami (smoki, karpie koi, jak również motywy pochodzące z ukiyo-e, rodzaju japońskiego drzeworytu).Pokrywają znaczną część ciała posiadacza, w tym genitalia, charakterystyczne jest pozostawienie dłoni, twarzy i szyi wolnymi od barwnika.



4. Celtycki - Występują tu charakterystyczne, misterne sploty, ułożone w kształt wieńców, krzyży, koniczyny, drzewa, spirali. Mają one określone znaczenie. W stylu celtyckim pojawiają się także runy, motywy zwierząt, najczęściej domowych i leśnych (koń, dzik, wilk, byk, łosoś).



5. Gotycki - W tym stylu tatuowane są także popularne ostatnio „underboob tattoos” – romboidalne kształty pod biustem, obrazujące bogatą gotycką biżuterię. Inną opcją są słowa zapisane gotyckim alfabetem.



6. Realistyczny - Idealny do portretów. Może być jednokolorowy, ale nie jest to regułą. Sprawia często wrażenie trójwymiarowego.


Symbolika tatuaży:

Tatuaż róża

Ma ona bogate znaczenie. Róża symbolizuje jednocześnie miłość cielesną i czystość. Przypisuje się jej oznakę duchowości oraz piękna.



Tatuaż jaskółka

Jaskółce przypisuje się znaczenie ambiwalentne. Z jednej strony oznacza nadzieję, miłość, szczęście, płodność, odnowę, wierność, a z drugiej żal, smutek, wygnanie i rozłąkę.



Tatuaż znak nieskończoności

Charakterystyczną cechą znaku nieskończoności jest brak początku i końca, dlatego symbolizuje on wieczność i ciągłość. Jest również oznaką stabilności, trwałości, bezmiaru oraz odnowy.



Tatuaż łapacz snów

Wykorzystywany jest jako wzór o charakterze etnicznym. Łapacz snów jest indiańskim amuletem pełniącym funkcję ochronną. Ma za zadanie odpędzać koszmary, przynosić dobre sny i zapewniać szczęście, pomyślność i sukces w życiu.